शिक्षा समाचार

प्रदेश नम्बर ५ मा कक्षा नौसम्मको पढाइ सुरु गर्न तयारी सुरु

नेपालगन्ज, बैशाख १८ । यो समयमा प्रदेश ५ मा कक्षा नौसम्मको पढाइ सुरु गर्न तयारी भएको छ । प्रदेशको सामाजिक विकास मन्त्रालयले नतिजा प्रकाशनसँगै नयाँ कक्षामा विद्यार्थी भर्ना गर्ने तयारी गरेको हो।

मन्त्रालयले स्थानीय तहलाई एक हप्ताभित्र कक्षा ९ सम्मको नतिजा प्रकाशन र विद्यार्थी भर्ना गर्न आग्रह गरेको छ । त्यसका लागि अनलाइन, टेलिफोन तथा सुरक्षित रुपमा विद्यार्थी भर्ना गरी पुस्तक वितरण गर्न आग्रह गरेको सामाजिक विकास मन्त्री सुदर्शन बरालले बताउनुभयो । कोरोना महामारीका कारण तोकिएको मितिभन्दा पहिले नै परीक्षा सकिए पनि अहिलेसम्म नतिजा प्रकाशन हुन सकेको छैन ।

प्रदेश मा ५ हजार ७ सय विद्यालयमा करिब ११ लाख हाराहारीमा विद्यार्थी छन्। नतिजा प्रकाशन नहुदा विद्यार्थीहरु कुन पुस्तक पढ्ने भन्नेमा पनि अन्योल छन् । मन्त्री बरालले विद्यालय तहसम्मको अधिकार स्थानीय तहमा रहेकाले स्थानीय तहकै समन्वयमा पढाइ सुचारु गर्न लागिएको बताउनुभयो ।

मन्त्री बरालका अनुसार जनक शिक्षा सामाग्री संस्थानद्वारा मन्त्रालय हुँदै जिल्ला र स्थानीय तहका स्टेशनरीमा कक्षागत पुस्तक पठाइने छ । सामाजिक दुरी कायम गर्दै सबै विद्यार्थीका हातमा पुस्तक पुर्याइनेछ । नतिजा प्रकाशन र पुस्तक प्राप्तिपछि पठनपाठन सुरु हुनेछ । अभिभावककै निगरानीमा बालबालिकाले पढ्न पाउनेछन् । मन्त्री बरालले पठनपाठनका विभिन्न उपायका बारेमा वीज्ञहरुसँग छलफल चलिरहेको बताउनुभयो। जसमा दुरशिक्षाको अभ्यास गरिरहेका स्थानीय तहहरुलाई अनुदान दिएर सघाइने छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *